Říjen 2012


Cena šéfredaktora pro mrtvé ptáčky

14. října 2012 v 21:16 | KK |  ACTIVITIES
Moje fotografie Autoportrét s mrtvými ptáčky získala v letošním ročníku soutěže AKTY X cenu šéfredaktora. Byla jsem velice překvapená, fotografii jsem posílala do soutěže bez větších očekávání. Jsem tedy pochopitelně velmi šťastná a "posádce" Aktů X, kterou moje fotka zaujala, velmi děkuji.

Na webu Reflexu se objevily v souvislosti se mnou dva články. V prvním uvedeném si můžete přečíst písemné interview, ale i živý rozhovor z vernisáže. V druhém je rozhovor s fotografem Reflexu, panem Janem Šibíkem, který se k mému Autoportrétu vyjadřuje.
Kromě vydání dvou článků zdobil titulní stránku webu Reflexu tento banner,
který mě představuje jako morbidní Barbie :)


Je to nicméně podruhé, co jsem se v Aktech X objevila- ráda bych připomněla fotku Marie Fišerové, která v loňském ročníku soutěže skončila na třetím místě v kategorii Akty v interiéru a objevila se několikrát v hlavičce článku souvisejícího se soutěží. Na této fotografii jsem já coby modelka.

Marie Fišerová,

"Finales Duel"

14. října 2012 v 20:51 EVENTS
duel Ve středu 17. 10. 2012 od 18 hodin začíná výstava "Duel v pořadí poslední", kde můžete vidět práce dvou autorů: Pavla Cupáka a moje. Takzvané výstavní Duely, které probíhaly pravidelně v Galerii Altbad v Kulmbachu, vždy představovaly práce dvou členů Ateliéru G4. Náš je ten poslední.
Srdečně vás zvu.

Wednesday 10/17 at 6 p.m. starts an exhibition entitled "Duel the last" where you can see artworks of two authors: Pavel Cupák´s and mine. The "Duel" exhibitions which have been taking place in the Altbad Gallery in Kulmbach (DE), has always displayed works of two members of the civil organisation Ateliér G4. The last one is ours.
I´m inviting you.

biography

2. října 2012 v 23:20 ABOUT
Výtvarná umělkyně Karolína Koblenová (nar. 1988) pochází ze Stříbra na západě Čech, vystudovala vizuální kulturu na pedagogické fakultě v Plzni, a nyní pokračuje tamtéž v magisterském spolu s oborem Malba na Ústavu umění a designu. V jejím malířském i fotografickém projevu je patrná literární a historická inspirace, a to zejména viktoriánskou estetikou konce 19.století. Malířskou absolventskou práci Víra říše bezvěrců věnovala tematice sakrálních Sudet. V současnosti tenduje především k estetice campu, kdy banalitu pop-kultury a kýče zasazuje do uměleckého kontextu.
Koblenová nezůstává autorkou jedné techniky, naopak kombinuje malbu, kresbu, koláž a manipulovanou fotografii. Pojítkem její fotografické práce je figura, ať už pracuje s modelkami nebo s vlastním tělem.
Realizuje se i jako fotomodelka, spolupracovala například s Tonem Stanem nebo Vladimírem Židlickým. Identifikuje se s módní subkulturou Gothic & Lolita.
Vystavuje ve spolupráci s Chebskou galerií G4 a Ateliérem G4.

2007 Muzeum Stříbro spolu s Václavem Balíkem
2008 Kulturní kavárna Jabloň, Plzeň, spolu s martinou Vaněčkovou
2009 "Portrét doby" Hotel Hvězda, Mariánské Lázně, spolu s členy Ateliéru G4
2010 "Salon G4" Hotel Hvězda, Mariánské Lázně, spolu s členy Ateliéru G4
2010 "Lipstick traces", Altbad Gallerie, Kulmbach, SRN
2011 Kontakfoto 2010, Galerie G4, Cheb. Společně s účastníky workshopu Kontaktfoto 2010
2011 "Libre Choix" Františkánský kostel, Cheb. Společně se Zbyňkem Illkem
2011 "Ženské závislosti" Letohrádek Ostrov u Karlových Varů. Společně s dalšími autorkami
2012 "COLOUR OFF" Hotel Hvězda, Mariánské Lázně. Spolu s členy Ateliéru G4
2012 "COLOUR OFF" Městská knihovna Most. Spolu s členy Ateliéru G4

KK BY MURHAAYA
(photo by Murhaaya (c) varialartworks.com)